Pending transaction is stuck

سلام. تراکنش من در حالت پندینگ قرار گرفته و گیر کرده و کنسل هم نمیشه.اما در اتر اکسن تراکنشم قابل رهگیری است… با این حال آیا ریست کردن حساب کمکی میکنه؟؟ و دیگر اینکه چطور با پشتیبانی متامسک ارتباط بگیرم / راه ارتباطی با پشتیبانی چیه؟؟ مرسی

سلام، خیر ریست کردن زمانی‌ که تراکنش تو اتراسکن دیده می‌شه، کمکی‌ نمیکنه. اگه فقط ۱ تراکنش در حالت پندینگ دارید، باید نانس همون تراکنش رو از اتراسکن بردارید و یه تراکنش با همون نانس ارسال کنید. تراکنش جایگزین میتونه حتی ارسال مقدار صفر اتر* به آدرس خودتون باشه. یه نکته مهم دیگه اینه که دقت کنید که مقدار گس رو مناسب انتخاب کنید که این تراکنش اجرأ بشه (از حالت پیشرفته استفاده کنید و پارامتر‌های گس رو از اتراسکن گس ترکر بردارید). وگرنه اگه گس کافی‌ نباشه، این تراکنش هم پندینگ می‌شه.

پس مراحل می‌شه:

۱) ارسال تراکنش با همون نانس تراکنش پندینگ

۲) گس مناسب که مقادیر پارامتر‌ها رو میتونید ازاتراسکن گس ترکر بردارید.

پیشنهاد می‌شه به مقادیر گس ** استفاده شده تو آخرین تراکنش‌های اجرأ شده مربوط به همون کانترکت هم توجه کنید. اگه سوالی در این مورد داشتید، بپرسید.

به خاطر محدودیت‌های که این فروم برا نوشتن کلمات فارسی‌ داره (کلمات انگلیسی که داخل متن فارسی‌ باشه، متن به هم میریزه)، اگه به انگلیسی‌ بنویسید، برا من راحت تره که پاسخ بدم.

مقاله لینک زیر به شما کمک میکنه. با دقت بخونید، به ویژه روش ۲ رو که مربوط به کنسل کردن با نانس سفارشی است.

• ETH
    ** Max base fee; Priority fee; Gas limit
    این مقادیر مهم هستند که درست انتخاب بشند که به زمان تراکنش شما بستگی دارند. به ویژه پریاریتی فی‌ رو دقت کنید که درست انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنم، زمانی‌ که شبکه اتریوم خلوت تره این کار رو انجام بدید. معمولاً شنبه و ۱ شنبه و ساعت هایی در طول روز گس پایان تره.
4 Likes

در صورتی‌ که بعد از خوندن پست بالا هنوز به کمک نیاز دارید، میتونید از طرق لینک زیر با ساپورت تماس بگیرید. برا این کار روی کادر بزرگ آبی‌ رنگ کلیک کنید : Start a Conversation

5 Likes

یک تراکنش درحالت پندینگ و یک تراکنش دیگر هم در صف قرار دارد
که هیچکدام کنسل نمیشوند. باتوجه ب نکاتی که گفتید یک تراکنش دیگر در همان شبکه بزنم با همان نانس تراکنشی که در حالت پنیدنگ قرار داره. الان نانس تراکنشم با توجه به تصویر عدد یک هست درسته؟؟
Screenshot (138)

1 Like

1 Like

هرچقدر منتظر میشوم تا لود شود قسمت چت آنلاین دکمه ای برای کلیک ندارد و تماما آبیست

این چندمین تراکنش شما رو شبکه اتریوم هست؟ چند تا تراکنش اجرأ شده قبلی‌ رو اتریوم دارید؟
نانس تراکنش آخری که اجرأ شده رو چک کنید از اکسپلورر.

این تراکنش‌های پندینگ و در صف از قبل بوده؟ قبل از ارسال هر تراکنش رو اتریوم، صبر کنید تا تکلیف تراکنش پندینگ مشخص بشه.

2 Likes

ممکنه به خاطر ادبلاکرها * یا اپلیکیشین‌های مشابه باشه که رو مرورگر نصب کردید. از بخش تنظیمات افزونه‌ها موقتا غیرفعال کنید اونا رو برا تماس با پشتیبانی. اگه باز هم مشکل حل نشد، از یه مرورگر دیگه استفاده کنید. مقاله زیر مرتبطه.

• adblockers
2 Likes

بله، نانس تراکنش پندینگ ۱ است.
این مقادیر مهم هستند که درست انتخاب بشند که به زمان تراکنش شما بستگی داره
Max base fee; Priority fee; Gas limit
بالا نوشته بودم که از بخش پیشرفته مقادیر رو وارد کنید. از اسکرین شاتی که دادید، ظاهرا این کار رو نکردید.
advanced

تو تراکنش جایگزین نانس رو درست وارد کردید، اما گس انتخابی شما خیلی‌ کمه و به خاطر همین تراکنش دوباره پندینگ شده. از بخش پیشرفته باید پارامتر‌های گس رو بر اساس مقادیر اتراسکن گس ترکر انتخاب کنید. برا تنظیمات گس پیشرفته مقاله هم زیر میتونه به شما کمک کنه.

5 Likes

نانس را روی یک گزاشتم و صفر اتریوم برای خودم ارسال کردم و با گس بیشتر از حداکثر اما همچنان ارور میدهد. حتی دوباره تو استارک گیت هم تراکنشم را تکرار کردم با همان نانس و آن هم همین ارور را داد.

Screenshot (146)

1 Like

این سومین تراکنشم در شبکه اتریوم هست ،دوتای قبلی تایید شدند و این یکی به حالت پندینگ درآمده که در استارک گیت خواستم دپوزیت کنم… وقتی به حالت پندینگ درآمد یک تراکنش دیگر از بریج اربیتر به استارک نت زدم که شاید درست بشود… درواقع تراکنش دومم که تو صف قرار گرفته بعد از به پندینگ درآمدن تراکنشش اول هست

تصویری که بالا گذاشتید، مقدار فی‌ برا تنظیمات “مارکت” رو داره نشون میده. شما قبل از ارسال “تراکنش جایگزین” با نانس ۱، رو مارکت کلیک کنید و مقادیر رو برا حالت “پیشرفته” تعیین کنید. اگه الان تراکنش رو ارسال میکنید، این مقادیر هم جواب میده …
Max base fee= 40
Priority fee= 40
Gas limit= 21000

بعد از وارد کردن مقادیر کانفرم کنید. توجه کنید که الان این مقادیر مناسب هستند، اگه دیرتر انجام میدید، حتما گس ترکر رو خودتون چک کنید که مقادیر مناسب باشند.

تراکنش تو استارگیت رو تکرار نکنید. اول کنسل کنید با ارسال تراکنش با نانس ۱ و مقدار 0 به آدرس خودتون

2 Likes

ممنون از پاسخ شما. بالا جواب دادم، اما اگه هنوز خطا میده، یه بار ریست کنید. و ارسال تراکنش جایگزین با نانس تراکنش پندینگ (در اینجا ۱) رو با دقت تکرار کنید

Settings> Advances> Clear activity and nonce data

حتما قبلش اطمینان حاصل کنید که کلمات بازیابی رو درست یادداشت کردید. یا اگه مرورگر دیگه دارید، ولت رو میتونید رو مرورگر دیگه نصب کنید و مراحل رو انجام بدید.

3 Likes

من این تنظیمات ک گفتید رو انجام دادم باز هم همان ارور را میدهد حتی با مقادیر زیر هم امتحان کردم و همان ارور تکرار میشود
Max base fee= 80
Priority fee= 80
Gas limit= 21000

این پست چی‌؟ انجام دادید؟

در صورت امکان، بهتره همین ولت رو مرورگر دیگه نصب کنید و مراحل رو انجام بدید

5 Likes

نانس دیتا و اکتیویتی رو حذف کردم که تاثیری نداشت الان میخوام خود متامسک رو ریست کنم

2 Likes

کش مرورگر رو هم پاک کنید. یا همین ولت رو مرورگر دیگه نصب کنید.

4 Likes

متامسک رو از کروم پاک کردم و دوباره نصب کردم و همچنین کش مرورگر پاک کردم… وبا نصب دوباره نیز همچنان مشکل پابرجاست… از مرورگر دیگری نیز استفاده کردم و فرقی نکرد
همچنین این مشکل رو با تیم پشتیبانی که گفتید مطرح کردم و راهکارای مشابه گفتند که اثری نکرد.
ومقادیر گزینه های زیر را هم هرچه تغییر میدهم بین 30 تا 100 و اعداد بالاتری میگذارم دوباره همان ارور را میدهد.
Max base fee= 30-100
Priority fee= 10-100
Gas limit= 21000-23000

1 Like

امروز گس شبکه اتریوم مناسبه و نیاز به مقادیر بالا نیست و در حالت عادی باید مشکل با همین پیشنهاد‌ها حل می شده. منم مطرح کردم با یکی‌ از افراد پشتیبانی و ایشون هم همین راه کار من رو پیشنهاد دادند. کمی‌ عجیبه این مشکلی‌ که باهاش مواجه شدید.
ممکنه مشکل وی پی‌ ان باشه که گاهی‌ اثر منفی‌ می‌گذاره. به عنوان راه کار آخر، آی‌ پی‌ رو تغییر بدید و ببینید که چی‌ میشه. اگه حل نشد، آر پی‌ سی‌ شبکه اتریوم رو هم تغییر بدید. از سایت چین لیست، آر پی‌ سی‌ شبکه اتریوم که سبز هست رو انتخاب کنید و امتحان کنید. ۲ تا فاصله رو از لینکی‌ که گذاشتم حذف کنید.
https:// chainlist. org/
پایین باکس شبکه اتریوم یه فلش هست که کلیک کنید، لیست رو نشون میده که میتونید ولت وصل کنید و اضافه کنید.
موارد بالای جدول معمولا مناسب هستند، حتی اگه زرد باشه.

For further information, you may want to take a look at the following article.

خبر بدید بعد از امتحان این موارد. اگه مشکل حل نشد، می‌شه با تیم فنی‌ مطرح کرد

6 Likes

@abolfazl195
تراکنش‌های پندینگ دوباره دیده شدند که مجبور شدم که ویرایش کنم این پست رو

4 Likes